Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи штрафують водіїв за вимкнені денні ходові вогні в осінньо-зимовий період

9 жовтня 2019, 12:10
4113
0
Реклама

Як відомо, згідно з п. 9.8 Правил дорожнього руху з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар. Однак, спірним залишається питання про відповідальність за невиконання такої вимоги.

Про таку ситуацію йшлося й у рішенні одного з районних судів Тернопільської області. У цій справі позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до управління патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі. Причиною зупинки, на думку поліцейського, стало не ввімкнення ближнього світла фар чи денних ходових вогнів поза населеним пунктом, що є порушенням п. 9.8 Правил дорожнього руху. У зв'язку з цим, інспектор виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, якою притягнув до відповідальності за ч. 2 ст. 122 КпАП, з накладенням штрафу в сумі 425 грн.

Водій з постановою не погодився, вказавши що користування зовнішніми освітлювальними приладами регулюється розділом 19 ПДР, а користування попереджувальними сигналами розділом 9 ПДР. Таким чином, водії не можуть бути піддані відповідальності за ч. 2 ст. 122 КпАП за не ввімкнення за межами населеного пункту з 01 жовтня до 01 травня денних ходових вогнів або ближнього світла фар. Адже їх дії підпадають під ознаки адміністративного правопорушення за ст. 125 КпАП, відповідно до змісту якої інші порушення правил дорожнього руху, крім передбачених у певних статтях цього Кодексу, тягнуть за собою попередження.

Суд погодився з позивачем, скасував постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КпАП, а справу про адміністративне правопорушення щодо нього закрив за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого указаною нормою.

Джерело: рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 09.08.2019 р. у справі № 608/645/19

Це та більш ніж 70 млн. судових рішень можна знайти у системі VERDICTUM. Вона додатково надає можливість швидкого пошуку інформації про судове засідання, пошуку інформації щодо певного судді, перегляду ухвалених за справою судових рішень та багато інших зручних інструментів для бізнесу і звичайних громадян.

Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини