Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для підтвердження пільгового характеру роботи достатньо записів у трудовій книжці

11 жовтня 2019, 17:00
3581
0
Реклама

Як роз'яснив Перший апеляційний адміністративний суд, якщо записами у трудовій книжці підтверджується пільговий характер роботи особи, вимагання уточнюючих довідок про підтвердження умов праці не допускається.

У цій справі рішенням органу Пенсійного фонду особі було відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах через не зарахування певних періодів роботи у зв'язку з відсутністю уточнюючої довідки підприємства та даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру соціального страхування.

Суд дійшов висновку, що у трудовій книжці позивача наявні всі необхідні записи щодо роботи особи у спірні періоди роботи на певних підприємствах, на яких особа працювала. Тому спеціальний трудовий стаж особи не повинен підтверджуватись уточнюючими довідками, які обов'язково повинні надаватись до органу Пенсійного фонду до заяви про призначення пенсії на пільгових умовах у тих випадках, коли відсутня трудова книжка або коли у ній відсутні відповідні записи, а також у тих випадках, коли такий пільговий стаж виник до 21 серпня 1992 року. Суд також зазначив, що після цієї дати основними документами, які підтверджують пільговий стаж, - період роботи на відповідних посадах або за професіями, які включені до Списків, є трудова книжка та документи, що підтверджують проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Джерело: постанова Першого апеляційного адміністративного суду від 4 вересня 2019 року по справі № 360/1624/19

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини