Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ЄСВ та ПДФО хочуть скасувати для молодших 27 років

15 жовтня 2019, 08:30
5028
0
Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що ставить амбіційну мету зменшити відтік молодих спеціалістів за кордон та заохотити роботодавців сприяти працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів. Досягти цього хочуть шляхом звільнення роботодавців від сплати ЄСВ за працівників, які не досягли 27-річного віку. Також пропонується встановити нульову ставку ПДФО для працівників віком до 27 років.

Зауважимо, що у Польщі для зменшення виїзду громадян на роботу за кордон було скасовано податок на доходи фізичних осіб для працівників, яким не виповнилося 26 років. У Польщі були встановлені граничні розміри доходу, до якого застосовується відповідна пільга. Вітчизняний законопроект передбачає більш радикальні кроки.

У ПКУ пропонується встановити, що ставка відповідного податку, який утримується з доходу у вигляді зарплати та інших винагород і виплат, пов'язаних з оплатою праці, становить 0% бази оподаткування для платників податку, які не досягли 27-річного віку, та для податкових агентів, які сплачують податок за таких осіб.

У Законі про ЄСВ передбачається норма, за якою роботодавці звільняються від сплати єдиного внеску за застрахованих осіб, які не досягли 27-річного віку. За таких осіб ЄСВ буде сплачуватися за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Щоправда, законопроект нічого не говорить про те, чи буде нараховуватися страховий стаж особам, молодшим за 27 років, та як бути з іншими соціальними пільгами, які надає працівнику сплата за нього єдиного внеску.

У разі ухвалення цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Джерело: законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)" від 09.10.2019 р. № 2250

Про випробувальний строк для молодих спеціалістів і робітників читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини