Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Дворічний мораторій для підприємців – пропозиція Президента

16.10.2019, 11:05
2145
0

Проте вестимуть боротьбу з великими компаніями, які використовують спрощену систему оподаткування для ухилення від сплати податків.
Проте вестимуть боротьбу з великими компаніями, які використовують спрощену систему оподаткування для ухилення від сплати податків.

Президент України ініціює мораторій на перевірки ФОПів усіх категорій, крім "ризикових" (на зразок ювелірного бізнесу), терміном на два роки. Про це йдеться у повідомленні на сайті Глави держави.

Таким чином, Президент України відгукнувся на заклики представників малого бізнесу, які вийшли з протестами проти законів "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг", що запроваджують електронний чек.

Як зазначила заступник керівника Офісу Президента, згадані закони спрямовані не проти ФОПів, а проти великого бізнесу, який оформлює свою діяльність як групу ФОПів, тим самим зменшуючи обсяг сплати податків. Підприємців лякають необхідністю придбання касових апаратів за шалені гроші, хоча насправді такого обов'язку немає - достатньо буде завантажити собі у телефон безкоштовний додаток, який надасть Державна фіскальна служба.

Заступник керівника Офісу Президента пояснила, що електронні чеки для ФОПів запровадять лише з 2021 року.

Також Державна податкова служба повинна надати вже з 1 січня 2020 року додаток для електронних чеків для безкоштовного тестування всім охочим. За словами Володимира Зеленського, це необхідно для того, щоб підприємці встигли пристосуватися до змін у законодавстві.

Президент також виступив за те, щоб протягом першого року дії закону відповідальність за неправильне ведення звітів була пом'якшена.

Володимир Зеленський запропонував створити Координаційну раду малих підприємців для опрацювання пропозицій з покращення умов для бізнесу. На думку Президента, це дозволить полегшити умови ведення бізнесу для малих підприємців і водночас сприятиме ефективній боротьбі з тими великими компаніями, які використовують спрощену систему оподаткування для ухилення від сплати податків.

За повідомленням Офісу Президента України

Нагадаємо: очікують із 04.10.2019 р. на підпис Президента України ухвалені Радою законопроекти № 1073 та № 1053-1, які несуть суттєві РРО-зміни для бізнесу, особливо для ФОПів. Аналіз вказаних законопроектів викладено в статті.


Увійдіть, щоб залишити коментар