Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вето не буде: Президент підписав закони про зміни у сфері РРО

17 жовтня 2019, 17:55
1540
0
Реклама

Глава держави підписав Закони України № 128-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та № 129-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг", які парламент ухвалив 20 вересня 2019 року. Ці нормативні акти містять зміни до законодавства щодо РРО, про які ми вже неодноразово повідомляли.

Зокрема, новації передбачають запровадження програмних РРО як альтернативи класичним РРО. Так, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення. При цьому ДПСУ повинна забезпечити програмним рішенням для використання суб'єктом господарювання програмного РРО безкоштовно, а реєстрація програмного РРО здійснюватиметься через електронний кабінет.

Також законопроектами планується розширення фіскалізації розрахункових операцій. Передусім - через поступове запровадження норм про обов'язковість застосування реєстраторів платниками єдиного податку (з певними виключеннями).

Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, закони пропонують запровадити з 1 жовтня 2020 року так званий механізм кешбеку, що передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою.

Крім того, з 1 січня 2021 року підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн максимальний поріг річного доходу фізособи - підприємця на спрощеній системі оподаткування, який може належати до II групи платників єдиного податку.

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини