Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Безкоштовні програмні РРО: які норми запрацюють із 19 квітня 2020 року

21 жовтня 2019, 14:33
2505
1
Реклама

Із 19.04.2020 р. запрацюють основні положення Закону України від 20.09.2019 р. № 128-IX, який передбачає поряд із класичними й програмні РРО.

За цим Законом програмний РРО - програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, який використовують на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації:

- розрахункових операцій під час продажу товарів (наданні послуг);

- операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі;

- кількості проданих товарів (наданих послуг);

- операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб'єктом господарювання.

Програмні РРО мають бути зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу.

Суб'єкти господарювання, які використовують програмні РРО, повинні подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні фіскальні звіти та електронні фіскальні звітні чеки.

У разі виявлення несправностей РРО протягом дня треба повідомляти про це контролюючий орган, виробника програмного РРО та/або центр сервісного обслуговування (за наявності) за встановленою ДПС формою.

Якщо будуть проводитись розрахункові операції у період відсутності зв'язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу, протягом години після відновлення такого зв'язку треба повідомити контролюючий орган засобами телекомунікацій про час і дату початку та завершення проведення розрахункових операцій у цей період за встановленою ДПС формою.

Коли ж будуть проводитись розрахункові операції у період відсутності зв'язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу, варто зазначати у розрахунковому документі про проведення розрахункової операції у режимі офлайн.

На період виходу з ладу програмного РРО не можна буде проводити розрахункові операції до моменту усунення несправностей.

Джерело: Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" від 20.09.2019 р. № 128-IX

Суб'єкти господарювання, які застосовують РРО, повинні щодо нього звітувати до органів ДФС. Як саме це потрібно робити? Які звіти подавати? Про це йдеться в матеріалі газети ""Інтерактивна бухгалтерія" .

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини