Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Роботодавець відмовив кандидатці на посаду через вагітність - які наслідки

21.10.2019, 15:36
335
0

Питання про стан жінки не мають ніякого стосунку до професійних характеристик та порушують її особистий простір
Питання про стан жінки не мають ніякого стосунку до професійних характеристик та порушують її особистий простір

Спеціалісти Держпраці роз'яснили, як поводитись роботодавцю, якщо жінка повідомила про вагітність під час прийому на роботу.

Вони нагадали, що законодавство України передбачає заборону будь-яких проявів дискримінації за статевою ознакою. Про це йдеться в Конституції України (ст. 24), Законі України "Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків" та у ст. 2 КЗпП.

Якщо роботодавець відмовить у прийнятті на роботу таким категоріям осіб, він зобов'язаний повідомити їм про причину відмови у письмовій формі.

У свою чергу, жінки можуть оскаржити таку відмову в суді. Тому під час прийому на роботу ставити такі питання недоречно.

Зверніть увагу!

Заборонено встановлювати випробувальний терміну вагітним жінкам, одиноким матерям, які мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю (ст. 26 КЗпП).

Однак якщо жінка під час прийому на роботу не повідомила про вагітність, а повідомила про це під час проходження випробувального терміну, звільняти її як таку, що не пройшла випробувальний термін, заборонено законодавством (ст. 184 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Які соціальні гарантії законодавчо передбачено для працюючих жінок, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера "Праця жінок".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар