Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У скільки обійдеться підприємству невидача чеку покупцю

22 жовтня 2019, 12:30
14112
0
Реклама

Зміни у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій торкнулися і питання відповідальності за відповідні порушення. Так, на зміну базову зараз покарання в 1 грн за перше порушення і 100% вартості проданого - за наступні порушення, прийде нова санкція. За перше порушення каратимуть штрафом у розмірі 100% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг), а за кожне наступне вчинене порушення штраф буде становити 150% указаної вартості. Йдеться про встановлення у ході перевірки факту:

- проведення розрахункових операцій з використанням РРО (програмних РРО або розрахункових книжок) на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);

- непроведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО з фіскальним режимом роботи;

- невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, більше ніж на 10% розміру мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

- невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:

Окрім того, 850 грн штрафу доведеться заплатити, якщо у випадках, визначених Законом про РРО, при здійсненні розрахункових операцій суб'єкт господарювання не використовує, використовує незареєстровані належним чином, порушує встановлений порядок використання або не зберігає протягом встановленого строку книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункові книжки. Раніше штраф за аналогічний проступок становив 340 грн.

510 грн штрафу доведеться сплатити, якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО та/або програмних РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на такій контрольній стрічці. Раніше розмір штрафу був утричі меншим.

У разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного товару, який не є підакцизним, та/або послуги, ціни товару (послуги) та обліку їх кількості штраф становитиме 85 грн. Зате 5100 грн становитиме штраф у разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

Аналогічний, у 5100 грн, штраф буде й у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій РРО, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника. Раніше подібна "самодіяльність" обходилася у 1700 грн.

Штраф у 340 грн (раніше - 170 грн) загрожує у разі порушення проведення розрахунків через каси юросіб, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій у встановленому порядку, або у разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті.

Ну а за неподання до контролюючих органів звітності, пов'язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО та/або програмних РРО через дротові або бездротові канали зв'язку в разі обов'язковості її подання штраф визначили на рівні 510 грн. Раніше за це доводилося платити 170 грн.

Джерело: Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" від 20.09.2019 р. № 128-IX

Втомились від податкових "сюрпризів"?

Легкий доступ до даних про сплату податків, борги, штрафи та переплати вашого бізнесу.

Як? Отримайте тестовий доступ до сервісу Liga:REPORT, зайдіть у модуль "Стан розрахунків з бюджетом" та завантажте ЕЦП директора.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини