Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Юрособа-єдинник повертає аванс: як заповнювати декларацію та платити єдиний податок

22.10.2019, 16:30
351
0

Усе залежить від того, в одному чи різних звітних періодах отримували та повертали аванс
Усе залежить від того, в одному чи різних звітних періодах отримували та повертали аванс

ДПС у Запорізькій області роз'яснила, як єдинникам відображати у декларації повернення коштів у зв'язку з розірванням договору.

Податківці зазначили, що до доходу юрособи-єдинника не включають кошти (аванс, передоплату), які він повертає покупцю товару (робіт, послуг) лише у разі повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Виходячи з цього, фіскали зробили такі висновки:

• якщо аванс отримали та повернули в одному звітному періоді (за умови розірвання договору), такі кошти не включають до складу доходу платника єдиного податку та не відображають у податковій декларації;

• якщо аванс отримали в одному звітному періоді, а повернули - в іншому, то єдинник має включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення. Такий перерахунок проводять шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларації або уточнення показників у складі звітної податкової декларації за наступний податковий період.

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Уточнення податкового зобов'язання з єдиного податку в разі повернення авансу покупцю" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар