Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Поліпшення об’єкта оренди та гарантійні платежі не повертають: які ПДВ-наслідки

23.10.2019, 08:30
287
0

Податківці надали роз’яснення орендарям та орендодавцям
Податківці надали роз’яснення орендарям та орендодавцям

В ДПС пояснили. чи треба визначати податкові зобов'язання з ПДВ при поверненні об'єкта оренди після закінчення дії договору оренди за умови, що орендар поліпшив об'єкт оренди. Також висловились і про порядок оподаткування ПДВ операцій із отримання коштів у вигляді гарантійного платежу у разі зміни орендодавця.

Тож про ці моменти по черзі.

1. Якщо після закінчення дії договору оренди поліпшення об'єкта оренди, які здійснив орендарем, орендодавцю не передають та окремі додаткові угоди на операції з передачі не складають, а поліпшення продовжує використовувати орендар у рамках нового договору оренди, то і підстав для нарахування орендарем податкових зобов'язань з ПДВ немає. Адже це не є постачання товарів або послуг у розумінні пп. 14.1.185 та пп. 14.1.191 ПКУ.

2. Коли умови договору передбачають, що гарантійні платежі використовують як орендну плату за останній місяць оренди та вони не підлягають поверненню орендарю, то ця сума гарантійних платежів збільшує базу оподаткування ПДВ. Податкові зобов'язання орендодавцем та податковий кредит орендарем при отриманні/перерахуванні такого гарантійного платежу визначають у загальному порядку на підставі складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної.

Якщо до закінчення договору оренди об'єкт оренди переходить у власність іншої особи (до орендодавця 2), то орендодавець 1 може скласти РК до ПН, складеної під час отримання коштів в рахунок оплати вартості послуг з оренди, та, відповідно, зменшити податкові зобов'язання з ПДВ лише у випадку повернення орендарю коштів за неотриманні ним послуги оренди від орендодавця 1.

Коли ж орендодавець 1 перераховує кошти (у розмірі вартості ненаданих послуг оренди) орендодавцю 2, то відсутні підстави для коригування орендодавцем 1 податкових зобов'язань з ПДВ. Водночас орендар втрачає право на податковий кредит за тими послугами оренди, які не були надані орендодавцем 1 (слід нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ, використовуючи механізм, визначений п. 198.5 ПКУ).

Джерело: ІПК ДПС від 10.10.2019 р. № 703/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Для бюджетних установ видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН підготувало матеріали по оренді:

- "Ремонтуємо орендоване приміщення: як обліковувати витрати бюджетнику-орендарю";

- "Ремонтуємо орендоване приміщення: як обліковувати витрати бюджетнику-орендодавцю".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар