Мінсоцполітики роз'яснило, як довго та в якому розмірі оплачувати час в дорозі та перебування на навчанні для підвищення кваліфікації працівникам.
Якщо роботодавець направляє працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, то за ними зберігають місце роботи (посаду) і провадять виплати, передбачені законодавством. Цього вимагає ст. 122 КЗпП.
До таких виплат належать й добові за кожний день перебування в дорозі в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень. Іногороднім працівникам протягом першого місяця навчання добові виплачують в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень, а в наступні місяці (до закінчення терміну навчання) тим, хто одержує зарплату у розмірі менше 6 НМДГ, виплачують стипендію в розмірі 20% добових. Саме це передбачає п. 1 Постанови КМУ від 28.06.1997 р. № 695. Іншого нормативно-правовими актами не передбачено.
Тому, якщо працівника направили на навчання тривалістю більш одного місяця та його зарплата в наступні місяці, до закінчення терміну навчання, перевищує 6 НМДГ (102 грн), то стипендію в розмірі 20% добових не виплачують.
Джерело: лист Мінсоцполітики 08.10.2019 р. № 1253/0/204-19
Які витрати можна відшкодувати працівнику, якого відрядили на навчання? Про це читайте у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.