Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можна заокруглення сум копійок відображати в чеку як знижку

31.10.2019, 09:15
1062
0

Фіскали висловились з цього приводу
Фіскали висловились з цього приводу

ДФС розглянула запит, в якому підприємець цікавився,, як проводити заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари з урахуванням технічної можливості введення додаткових рядків у фіскальному чеку (зокрема рядків із назвами "Загальна вартість придбаних товарів за чеком до заокруглення" та "заокруглена знижка / заокруглена надбавка"). Зокрема, чи можливо відобразити заокруглення із застосуванням функцій "знижки/надбавки", які на момент запиту передбачені обладнанням.

Фіскали відповіли, що можна додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

- після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки "Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення" та "заокруглена знижка/заокруглена надбавка";

- в рядку 8 фіскального чеку "СУМА" зазначати "Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення". Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

Водночас до підсумку розрахункових операцій Z-звіту та X-звіту має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення (п.п. 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18.02.2002 р. № 199).

Якщо програмне забезпечення РРО не передбачає внесення додаткових рядків у фіскальний чек, необхідно звернутися із цього питання до ЦСО або виробника такого РРО.

Джерело: ІПК ДФС від 10.10.2019 р. № 700/6/99-00-05-04-01-15/ІПК


Нагадаємо, з 1 жовтня 2019 р. монети номіналом 1, 2 та 5 копійок перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою. Про те, як проводити розрахунки, читайте в статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар