Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підприємство має ліцензію на зберігання пального, але його не реалізує: чи звітувати з акцизу

31.10.2019, 12:45
178
0

Контролери підкреслили, що декларацію акцизного податку складають та подають особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники цього податку
Контролери підкреслили, що декларацію акцизного податку складають та подають особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники цього податку

Суб'єкти господарювання, які не підпадають під визначення платника акцизного податку згідно з пп. 212.1.15 ПКУ (тобто не є особами, які реалізують пальне або спирт етиловий), але мають ліцензії на право зберігання пального, НЕ зобов'язані подавати декларацію акцизного податку. Про це повідомили фахівці ДПСУ.

Потреба у такому роз'ясненні контролерів була обумовлена пп. 49.21 ПКУ. Він говорить, що платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили вони господарську діяльність у звітному періоді.

Однак податківці завважили: згідно п. 2 р. І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14, декларацію складають та подають особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники акцизного податку.

Джерело: роз'яснення з категорії 116.07 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Втомились від податкових "сюрпризів"?

Легкий доступ до даних про сплату податків, борги, штрафи та переплати вашого бізнесу.

Як? Отримайте тестовий доступ до сервісу Liga:REPORT, зайдіть у модуль "Стан розрахунків з бюджетом" та завантажте ЕЦП директора.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар