Законотворці пропонують чергові зміни до норм ПКУ, що визначають умови застосування спрощеної системи оподаткування
На офіційному порталі ВРУ зареєстровано два законопроекти (№ 2338-1 від 14.11.2019 р. та № 2437 від 14.11.2019 р.), якими пропонується підвищити граничну суму доходу для фізосіб-платників єдиного податку груп 1-3.
Отже, єдинникам планують встановити такі граничні суми доходу:
· для 1 групи - до 1 млн грн;
· для 2 групи - до 5 млн грн;
· для 3 групи - до 7 млн грн.
Водночас одним із законопроектів передбачені зміни до підрозділу 10 р. ХХ ПКУ. Вони передбачають, що з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку 2 - 4груп (ФОП). Однак це правило стосується не усіх єдинників, а лише тих, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень, незалежно від обраного виду діяльності. І це ще не все. Скористатися таким привілеєм не зможуть ті єдинники, які реалізують товари (надають послуги) через мережу Інтернет в готівковій формі.
Джерело: законопроекти "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг" від 14.11.2019 р. та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збільшення граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку другої та третьої групи" № 2437 від 14.11.2019 р.
Нагадаємо, що нещодавно до ПКУ вже були внесені зміни, що стосуються умов перебування на спрощеній системі, а також застосування РРО ФОП-єдинниками. Про ці зміни ішлося у коментарі "Кожному ФОПу по РРО та привабливий кешбек" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".
Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.