Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Електронні довіреності з’являться після законодавчих змін

21.11.2019, 17:15
276
0

Саме законодавчими змінами уряд зараз з Мін'юстом та Нотаріальною палатою займаються
Саме законодавчими змінами уряд зараз з Мін'юстом та Нотаріальною палатою займаються

Міністр КМУ, Дмитро Дубілет, анонсував план із запуску електронних довіреностей. Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив:

"Отже, уявіть собі, що ви оформлюєте у нотаріуса довіреність. І ось, крім того, що він вам дає її на стандартному паперовому бланку, він також вам надсилає pdf-файл (поштою, у мессенжер, на флешці - не важливо) із своїм накладеним електронним підписом.

Це дуже зручно. Уявіть, що вам потрібно терміново передати довіреність в інше місто (або навіть просто в інший район). І замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, ви просто скидає її, кому потрібно, поштою або в мессенжер!

Крім зручності, є ще одна важлива перевага. Файли з е-підписами більш безпечні! Адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей.

Можливо, в якийсь момент Мін'юст ухвалить, що для ризикових операцій паперові довіреності не підходять, а система прийматиме лише електронні. Це буде ще один крок у боротьбі з рейдерством.

А тепер найкрасивіше. Для впровадження цього рішення вже все є! У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в пару кліків на будь-які файли. Треба лише змінити пару рядків у законах і підзаконці. Повторюся, електронні довіреності (принаймні, на першому етапі) будуть лише у додаток до паперових.

Я сподіваюся, що ми зможемо подати закон у Парламент у найближчі тижні. Як тільки закон буде прийнято, електронні довіреності мають запрацювати вже наступного дня".

Читайте також:

- для держреєстрації нерухомості запровадять обов'язкову гугл-авторизацію через смартфон;

- тотальну згоду на обробку персональних даних скасують;

- Дубілет взявся за проблеми електронного кабінету платника податків.

Позбутися зайвої паперової роботи із податковою, статистичною, фінансовою звітністю допоможе сервіс Liga:REPORT. Спробуйте прямо зараз 7-денний тестовий доступ без обмежень.


Увійдіть, щоб залишити коментар