Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Скільки працівників можуть мати адвокат, нотаріус чи самозайнятий бухгалтер

26 листопада 2019, 11:15
1203
0
Реклама

Фіскали роз'яснили, чи притягують до відповідальності самозайняту особу, яка використовує найману працю більш як чотирьох фізосіб.

В ході роз'яснення, фіскали назвали ряд порушень, за які самозайнятих осіб притягують до відповідальності:

1) недотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, неоформлення трудових відносин з працівниками (застосовують штраф відповідно до п. 127.1 ПКУ);

2) ненарахування, неутримання та/або несплати (неперерахування) податковим агентом ПДФО та/або військового збору до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків (застосовують штраф відповідно до п. 127.1 ПКУ);

3) порушення роботодавцем порядку подання інформації про фізосіб - платників податків (застосовують штраф відповідно до п. 119.2 ПКУ);

4) неутримання або неперерахування до бюджету сум ПДФО під час виплати фізособі доходів, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення ДПІ за встановленою формою відомостей про доходи громадян (притягують до адмінвідповідальності згідно зі ст. 1634 КУпАП).

Таким чином, нормами ПКУ та іншими НПА не передбачено відповідальності до фізособи, яка провадить незалежну профдіяльність, якщо вона використовує найману працю більш як 4 фізосіб.

Таке роз'яснення розмістили фахівці ДПСУ в категорії 105.13 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Як прийняти на роботу, щоб не натрапити на штрафи, підкаже матеріал "Прийняття працівників на роботу й оформлення трудових відносин: відповіді на актуальні запитання" газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до нього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини