Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи платить єдинник земподаток у разі будівництва на своїй землі

29 листопада 2019, 08:45
230
0
Реклама

Фахівці ДПС роз'яснили, чи сплачувати земподаток ФОП - "єдиннику", який здійснює на власній земділянці будівництво.

Вони нагадали, що платників єдиного податку звільняють від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земподатку). Виняток - земподаток за земельні ділянки, які платники єдиного податку І-ІІІ груп не використовують для провадження госпдіяльності (п.п. 4 п. 297.1 ПКУ).

Тобто, у разі будівництва (в т. ч. виробничих об'єктів), ФОП не використовує у підприємницькій діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконує умови, які звільняють його від сплати земподатку.

Отже, ФОП - "єдинник", що є власником земділянки, на якій здійснює будівництво (у т. ч. виробничих об'єктів), сплачує земподаток на загальних підставах.

За повідомленням ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Що потрібно знати для обчислення плати за землю та як саме вона розраховується, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера "Плата за землю: порядок обчислення та сплати".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини