Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Діють нові порядки сплати митних платежів та їх повернення

11 грудня 2019, 08:30
850
0
Реклама

Починаючи з 09 грудня авансові платежі необхідно перераховувати виключно на депозитний рахунок 3734, відкритий у ДКСУ на ім'я ДМС. Про це ми сповіщали у новині.

Одночасно Мінфін оновив:

- Порядок перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення;

- Порядок повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів.

Обидва порядки викладені в новій редакції наказом Мінфіну від 25.10.2019 р. № 454.

Для зарахування авансових платежів (передоплати), які вносять підприємства до/або під час митного оформлення, на балансі Казначейства на ім'я Держмитслужби у встановленому порядку відкривається депозитний рахунок (далі - єдиний рахунок).

Натомість на ім'я кожної митниці Держмитслужби на балансі Казначейства у встановленому порядку відкривають депозитні рахунки для:

- зарахування авансових платежів (передоплати), що вносяться громадянами до/або під час митного оформлення, а також коштів, які сплачують за порушення вимог митних режимів транзиту та тимчасового ввезення щодо товарів, які оформлювались із використанням книжок МДП та книжок (карнетів) А.Т.А., тощо (далі - депозитний рахунок для виконання митних формальностей);

- зарахування інших платежів, які сплачують не з сум авансових платежів (передоплати);

- обліку та повернення залишків авансових платежів (передоплати), які було внесено підприємствами до 18 березня 2019 року на депозитні рахунки 3734, відкриті в Головному управлінні Державної казначейської служби України у м. Києві на ім'я митниць ДФС.

Сплату підприємствами та громадянами коштів у національній валюті, призначених для забезпечення справляння митних та інших платежів, а також внесення/переказ грошової застави здійснюють у вигляді авансових платежів (передоплати) до/або під час митного оформлення відповідно на єдиний рахунок та депозитний рахунок для виконання митних формальностей відповідної митниці Держмитслужби.

Аби повернути кошти авансових платежів (передоплати) платник податків подає до Держмитслужби (в разі сплати коштів на єдиний рахунок) або відповідної митниці Держмитслужби (в разі сплати на депозитний рахунок митниці Держмитслужби або банківський рахунок) заяву довільної форми в паперовому вигляді або за допомогою засобів електронного зв'язку в електронній формі. Таку заяву можна подати протягом 1095 днів з дня внесення авансових платежів (передоплати) на відповідний депозитний рахунок.

Один із способів мінімізації інфляційних ризиків полягає в тому, що сторони у внутрішньоукраїнському договорі зазначають ціну в гривнях, але з прив'язкою до іноземної валюти. На жаль, через нечіткість законодавства вказані договори створюють проблеми на практиці. У статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповіли про те, чи правомірно сьогодні застосовувати такі конструкції.

Аби мати доступ до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН в режимі 24/7 скористайтеся тестовим доступом до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини