Фіскали вказали, що пересування трактору (на поле, з одного поля на інше) із заправленим пальним паливним баком не є переміщенням пального у розумінні норм пп.пп. 14.1.6 та 14.1.61 ПКУ. А все тому, що паливний бак, як ємність, не використовується для переміщення, зберігання або ввезення пального та не є акцизним складом. Водночас на таке пересування трактору не подається заявка на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 08.05.2019 р. № 188).
Також податківці роз'яснили і ситуацію, коли пальне використовує для власного споживання суб'єкт господарювання, який не є платником податку - розпорядником акцизного складу. Вони вказали, що бензовоз, який знаходиться у власності такого суб'єкта, або на умовах лізингу чи оренди, і використовується для заправки власної техніки або для зберігання пального для власного споживання, не є акцизним складом пересувним у розумінні пп. 14.1.61 ПКУ.
Водночас відповідно до пп. 230.1.5 ПКУ, транспортні засоби, що використовуються суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий.
Джерело: ІПК ДПСУ від 05.12.2019 р. № 1746/6/99-00-04-02-06-15/ІПК
Суб'єктам господарювання, що працюють з пальним, корисним може бути матеріал "Заявки на переміщення пального: хто їх має подавати і як це робити" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія". Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.