Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зведена ПН на перевищення мінбази оподаткування ПДВ: коли складати

17.12.2019, 14:55
430
0

Продаємо обладнання за ціною меншою його балансової вартості
Продаємо обладнання за ціною меншою його балансової вартості

Дніпропетровські податківці розглянули випадок, коли товариство уклало попередній договір на продаж обладнання (необоротного активу). Причому на момент укладання основного договору купівлі-продажу балансова вартість обладнання більша ніж ціна його реалізації (без урахування ПДВ). Також за попереднім договором купівлі-продажу обладнання покупець повинен перерахувати товариству 100-відсоткову передоплату.

У цьому випадку продавець - платник ПДВ згідно з п. 188.1 ПКУ повинен донарахувати податкові зобов'язання на різницю між балансовою вартістю обладнання та ціною його продажу.

Також згідно з п. 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307, продавець має скласти 2 податкові накладні:

- одну - на ціну продажу (таку податкову накладну надають покупцю);

- другу - на суму перевищення балансової вартості обладнання над вартістю продажу (таку податкову накладну не видають отримувачу (покупцю) товарів/послуг). Або ж можна скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому відбулося таке постачання, зведену податкову накладну.

Обидві податкові накладні підлягають обов'язковій реєстрації в ЄРПН.

У разі складання податкової накладної на суму перевищення балансової вартості обладнання над вартістю продажу датою виникнення податкових зобов'язань буде дата відвантаження таких товарів/послуг покупцеві.

Джерело: ІПК ГУ ДПС у Днiпропетровськiй області від 11.12.2019 р. № 1849/ІПК/04-36-04-01-16

Більше про порядок заповнення податкових накладних читайте в статті "Нова податкова накладна в зразках" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар