Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держмито готівкою сплачують кратно 10 копійок

19 грудня 2019, 11:30
272
0
Реклама

Починаючи із 1 жовтня 2019 року монети номіналами 1, 2 та 5 копійок не приймають під час розрахунків готівкою.

Однак, як визначати суму держмита, яку сплачують готівкою для перерахування до бюджету (із заокругленням чи без)?

Держмито в Україні справляють згідно з Декретом КМУ "Про державне мито" від 21.01.1993 р. № 7-93, а обчислюють та сплачують - Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженою наказом Мінфіну від 07.07.2012 р. № 811 (далі - Інструкція № 811).

Держмито сплачують через поштові відділення чи фінансові установи шляхом внесення готівки або переказу в безготівковій формі (п. 1 розд. II Інструкції № 811).

Держмито визначають за ставками у розмірах (частинах) неоподатковуваних(ого) мінімумів(у) доходів громадян та в процентному відношенні до відповідної суми документа (вартості відчужуваного майна тощо) (п. 2 розд. I Інструкції № 811).

Приміром, держмито за реєстрацію шлюбу складає 0,03 НМДГ, що становить 51 копійку. Сплатити її готівкою неможливо, бо 1 копійку не приймають.

Зважаючи, що банки заокруглюють суми до найближчих 10 копійок, то доведеться вносити 60 копійок.

Самі ж податківці підтверджують: нормами Декрету № 7-93 та Інструкції № 811 не передбачено заокруглення сум держмита, яке сплачують готівкою для перерахування до бюджету.

Роз'яснення викладено у категорії 115.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Нагадаємо: НБУ у свою чергу вказав, що вимоги ПКУ не передбачають сплату податків та обов'язкових платежів в менших сумах, ніж визначено законодавством. Тому банки приймають від платників податків готівкою суму, яка дозволить повністю сплатити податок (див. лист від 26.09.2019 р. № 50-0006/50073).

Для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Читайте також:

- дрібні копійки під час виплати зарплати - що порадили у Держпраці;

- чи включати до бази оподаткування ПДВ копійчані заокруглення;

- Фонд соцстраху вказав, як заокруглювати суми для виплати лікарняних з копійками;

- чи заокруглювати копійки у разі сплати турзбору готівкою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини