Мінсоцполітики передали контроль за соцвиплатами і субсидіями — до чого це призведе

13.01.2020, 10:00
9112
3

Перерозподіл повноважень між міністерствами повинен призвести до спрощення адміністрування соціальних виплат
Перерозподіл повноважень між міністерствами повинен призвести до спрощення адміністрування соціальних виплат

З 1 січня 2020 року Міністерство соціальної політики отримало від Міністерства фінансів контроль за частиною виплат населенню і перетворило їх із субвенцій на бюджетні програми. Про це повідомляє Урядовий портал.

“Мова іде про допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, малозабезпеченим сім'ям, при народженні дитини, одиноким матерям та ін., а також виплату пільг і житлових субсидій на ЖКГ та придбання твердого та рідкого палива і скрапленого газу у грошовій формі”, - заявив заступник міністра соціальної політики В. Музиченко.

За словами заступника міністра, відповідні зміни дозволять:

- скоротити шлях проходження коштів з державного бюджету до одержувачів соціальних допомог, пільг та субсидій;

- вчасно реагувати на потреби населення;

- спростити процедури адміністрування цих видатків (наприклад, при перерозподілі видатків між регіонами (у зв'язку з переміщенням сімей/осіб тощо) не потрібно буде приймати рішення Кабміну щодо перерозподілу коштів між регіонами.

“Завдяки прийнятим рішенням, з 2020 року Мінсоцполітики зможе перерозподіляти відповідні видатки за 1-3 дні”, - підкреслив В. Музиченко.

Нагадаємо, що 1 січня запрацювали оновлені правила щодо житлових субсидій. Зокрема, уряд встановив правила щодо перевірок законності житлових субсидій. Це стало наслідком набрання чинності Законом про верифікацію соціальних виплат. Серед іншого, він говорить і про перевірку законності призначених субсидій на комунальні послуги. Також уряд підвищив виплати на окремі категорії дітей.

Нагадаємо, що раніше Верховний Суд назвав умову стягнення надмірно виплаченої субсидії та пояснив. до якого суду подавати позов про відмову в наданні субсидії. Також Кабмін збільшив відсоток для житлових субсидій до 20%. Новація запрацює з 1 травня 2020 року.

Подбайте про своє майбутнє уже сьогодні. Ви можете відкрити свій пенсійний рахунок в найнадійнішому недержавному пенсійному фонді Ліга Пенсія та в майбутньому отримувати недержавну пенсію! Зважайте, що недержавна пенсія забезпечить можливість зберегти звичний спосіб життя без обмежень після виходу на пенсію.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту