Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Реорганізація стала універсальним способом "позбутися" від працівників

24 січня 2020, 09:00
6190
1
Реклама

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Т.Милованов переконує, що проект нового урядового законопроекту "Про працю" (№ 2708) не дозволяє звільняти працівників без пояснення причин. Свої аргументи він виклав на власній сторінці у Facebook.

Акцентував увагу на існуючій сьогодні ст. 40 КЗпП, за якою трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку, можуть бути розірвані роботодавцем у випадках:

- реорганізації;

- невідповідності працівника займаній посаді або покладених на нього обов'язків, або недостатньої кваліфікації;

- систематичного невиконання працівником без поважних причин, покладених на нього обов'язків.

Загалом це 10 причин. Вихідну допомогу у розмірі окладу видають тільки у виняткових випадках.

Тобто, за чинним КЗпП, якщо роботодавець хоче, то він легко звільнює працівника і не несе жодної матеріальної відповідальності за своє рішення.

Адже наразі саме реорганізація стала універсальним механізмом для масових скорочень.

Натомість у статті 35 нового законопроекту йдеться про можливість звільняти за ініціативою роботодавця, але не йде мова, що це має відбутися без пояснення причин.

Запропоновано роботодавцям бути передбачуваними та послідовними у стосунках з працівниками. Причинами для звільнення за ініціативою роботодавця можуть бути підстави, прописані в трудовому договорі, який підписує працівник і роботодавець під час оформлення трудових відносин. Жодних вигадок і маніпуляцій в процесі роботи.

В чинному КЗпП причини для звільнення за бажанням роботодавця настільки об'ємні, що будь-які його забаганкі легко підлаштувати хоча б під одну з них. А про сплату матеріальної компенсації можна говорити лише у невеликій кількості.

У законопроекті "Про працю" пропонують зробити матеріальну компенсацію обов'язковою, а також заборонити фіктивні перетворення підприємств задля скорочення штату. Нагадаємо, що нещодавно Т.Милованов уже з цього приводу зазначав, що згідно нового законопроекту № 2708 можливе звільнення з ініціативи роботодавця одразу, але за зарплату за 4 місяці.

Зважайте, що роботодавці до 1 лютого подають Звіт про виконання квоти з працевлаштування до територіальних органів служб зайнятості. Як його заповнити пояснили у статті сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся демо-доступом.

Раніше Міністр розвіяв міфи нового Трудового кодексу, а ми відмічали, що індексацію зарплати хочуть скасувати.

Відслідковувати статус законопроектів та нормативних документів допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини