Податківці роз'яснили, чи завіряти печаткою банку роздруковану електронну квитанцію, якщо сплату здійснено через банківський сервіс "Інтернет-банкінг" (Приват 24, Ощад 24 інші). Така квитанція необхідна для підтвердження права на податкову знижку.
Вони нагадали, що розрахунки за допомогою систем дистанційного обслуговування здійснюють у відповідності до гл. 10 Інструкції № 22.
Дистанційне обслуговування рахунку клієнта може здійснювати за допомогою систем "клієнт - банк", "клієнт - Інтернет - банк", "телефонний банкінг", "миттєва безконтактна оплата" та інших систем дистанційного обслуговування.
Під час здійснення розрахунків за допомогою таких систем застосовують електронні розрахункові документи. Якщо це передбачено договором між банком та клієнтом, то використання клієнтом системи не виключає можливе оброблення банком документів клієнта на паперових носіях (п. 10.5 Інструкції № 22).
Тому, якщо сплачено через банківський сервіс "Інтернет-банкінг", то роздрукована електронна квитанція, яка містить обов'язкові реквізити електронного розрахункового документа, є підтвердним документом понесених платником податку витрат при реалізації ним права на податкову знижку, то печаткою банку її не завіряють.
Джерело: роз'яснення з категорії 103.06.03 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).
Що таке розрахункова квитанція та які її обов'язкові реквізити, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера "Розрахункова квитанція". Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.