Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нові розміри трудових штрафів діють із 2 лютого

3.02.2020, 10:10
6825
0

В окремих випадках за порушення загрожуватиме лише письмове попередження
В окремих випадках за порушення загрожуватиме лише письмове попередження

В газеті "Голос України" від 01.02.2020 р. опублікований Закон України від 12.12.2019 р. № 378-IX, який вносить зміни до ст. 265 КЗпП та зменшує частину трудових штрафів. Даний Закон діє із 02.02.2020 р.

Буде закріплено новий механізм застосування штрафних санкцій, якщо роботодавець-єдинник порушив законодавство вперше. В такому разі за окремі порушення загрожує лише письмове попередження.

Закон передбачає, що:

- до юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку І-ІІІ груп застосовуватимуть "попередження" у разі виявлення вперше порушення, пов'язаного з фактичним допуском працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

- у разі сплати юрособою або ФОП, яка використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, таку постанову вважатимуть виконаною.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) штраф для роботодавців (не єдинників) зменшать із 30 до 10 мінімальних зарплат.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 2 мінімальні зарплати замість нинішніх 10 мінімальних заплат.

Детальніша таблиця зі штрафами наведена у новині.

Цікаво, що цей Закон підписали 31.01.2020 р., якраз тоді, коли завершуються спільні рейди податківці та інспектори праці з виявлення неоформлених працівників. В свою чергу роботодавці після такого візиту матимуть змогу добровільно оформити всіх працівників відповідно до чинного законодавства. Адже саме новий Закон передбачає такий захід як попередження, що раніше не визначала ст. 265 КЗпП.

Водночас із 31.12.2019 р. діє оновлений Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Приміром, за відмову роботодавця надати необхідні документи Держпраці розцінить як перешкоду перевірці.

Коментарі до оновленого Порядку контролю за додержанням законодавства про працю читайте у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.


Увійдіть, щоб залишити коментар