Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд знову змінить Порядок перевірок Держпраці

24.02.2020, 14:40
2712
0

Роботодавці проти того, аби при органах місцевого самоврядування діяли інспекції з праці
Роботодавці проти того, аби при органах місцевого самоврядування діяли інспекції з праці

До Федерації роботодавців надійшов на погодження проект змін до Порядку здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю.

Запропонованими змінами Держпраці вкотре робить спробу залишити контрольні функції за органами місцевого самоврядування. Тобто посадові особи органів місцевого самоврядування продовжуватимуть здійснювати інспекційні відвідування, складати акти, накладати штрафи.

На сьогодні при органах місцевого самоврядування оперативно створені цілі департаменти муніципального контролю за додержанням законодавства про працю. За скаргами підприємців, контролери від місцевої влади:

- мають низький рівень компетенції для здійснення інспекцій;

- невірно визначають диспозицію для застосування штрафних санкцій, правову природу договору, за яким надають послуги, усім ЦПД надають правову кваліфікацію як трудовим.

Посадові особи органів місцевого самоврядування за статусом, наданих конвенціями МОП державним інспекторам праці, набули повноважень, подібних до слідчих та детективів: безперешкодно, без попереднього повідомлення і будь-яку годину доби здійснювати інспекційні відвідування, проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень суб'єкта господарювання, у яких використовують найману працю. Багато підприємств працюють в багатозмінному режимі, в нічний час роботодавець не тільки не здатен забезпечити доступ до документів та необхідних пояснень, а й не повинен цього робити.

Неправомірність наділення контролюючими функціями органів місцевого самоврядування також підтверджено постановою Шостого апеляційного адміністративного судувід 14.05.2019 р. у справі № 826/8917/17. Згідно з рішенням суду запроваджено безпідставне наділення повноваженнями на здійснення цього виду нагляду (контролю) виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад.

Окрім того, Федерація роботодавців звернулась з пропозицією повернути положення, коли за письмовою заявою роботодавця інспектори праці здійснювали аналіз стану дотримання законодавства про працю та надавали рекомендації щодо його застосування, без складання акту та застосування заходів реагування. На сьогодні цим сервісом скористалися 89 635 суб'єктів господарювання.

Перелічені позиціх будуть відстоюватись на засіданнях профільного урядового комітету на Уряду.

Джерело: сайт Федерація роботодавців України.

Легко та зручно слідкувати за змінами у нормативні документи допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Про зміни в Перевірках Держпраці із 2020 року читайте в сервісі "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся тестовим 3-денним доступом до сервісу.


Увійдіть, щоб залишити коментар