Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як закрити ФОП — покроковий алгоритм дій від податківців

4.03.2020, 08:45
18795
1

Держреєстратор вносить інформацію про припинення підприємницької діяльності до Держреєстру протягом 24 годин.
Держреєстратор вносить інформацію про припинення підприємницької діяльності до Держреєстру протягом 24 годин.

Фахівці ДПС нагадали, як правильно закрити ФОП, щоб не отримати додаткових проблем.

Вони склали покрокову інструкцію:

Крок 1. Звернутись до держреєстратора (подати заяву про припинення підприємницької діяльності до держреєстратора за місцем реєстрації).

Крок 2. Подати ліквідаційну звітність до контролюючих органів за місцем реєстрації (ФОП-загальносистемник - протягом 30 календарних днів з дати припинення. ФОП-спрощенець - 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Також пам'ятайте про Звіт з ЄСВ - його слід подати протягом 30 календарних днів з дати припинення).

Нагадаємо, що для підприємців є відмінний помічник, який самостійно заповнить і відправить звіти до податкової, а про їх прийняття повідомить на електронну пошту , - бот-бухгалтер ReporTaх.

Крок 3. Провести остаточні розрахунки з бюджетом (сплатити єдиний податок та ЄСВ за повний місяць, в якому подано заяву держреєстратору та провести остаточні розрахунки).

Крок 4. Закрити рахунки в банках (отримати виписки про рух коштів по рахункам за останні 3 роки).

Крок 5. Знятись з обліку в контролюючих органах (відповідно до чинного законодавства контролюючі органи проводять перевірки платників щодо правильності нарахування податків і зборів).

Отже, датою зняття з обліку ФОП вважають дату отримання відомостей про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності такого ФОП (абз.2 пп.1 п.11.18 розд. XI Порядку №1588).

За повідомленням ГУ ДПС у Житомирській області.


Детальніше про закриття ФОП дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера "Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на


Увійдіть, щоб залишити коментар