Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для небезпечних робіт запроваджений декларативний принцип

10 березня 2020, 12:40
3291
0
Реклама

Уряд впроваджує декларативний принцип отримання від Держпраці дозволу на окремі роботи підвищеної небезпеки, та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Відповідне спрощення містить постанова КМУ від 03.03.2020 р. № 207.

Сюди зокрема, потрапляють:

- роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра;

- земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою;

- обстеження, ремонт і чищення димарів, повітропроводів;

- роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В і в зонах дії струму високої частоти;

- зварювальні роботи.

Перелік видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, викладений в оновленому додатку 6 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107 (далі - Порядок № 1107). А перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатують (застосовують) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці - в додатку 7 до Порядку № 1107.

Аби одержати дозвіл роботодавець, виробник або постачальник подає до територіального органу Держпраці чи адміністратора ЦНАП у паперовій формі або в електронній формі заяву за встановленою формою, до якої додають:

- на виконання робіт підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;

- на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

- на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Подати документи можна особисто, через уповноважену ним особу або надіслати поштою, а також через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

Як відмічає Управління Держпраці у Кіровоградські області, зменшили до 8 видів перелік робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявність дозволу. Також скорочено перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявність дозволу, до 4 видів.

Нещодавно Уряд затвердив нові критерії для перевірок Держпраці. А хвиля масштабних перевірок дійшла до будівельної галузі.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. Оформіть заявку на тестовий доступ.

Легко та зручно слідкувати за змінами у нормативні документи допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини