Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірки бізнесу будуть жорсткі – у ВРУ розповіли про рейди перевіряючих під час карантину

17.03.2020, 16:20
5832
0

Керівник парламентського комітету вважає за потрібне жорсткіше ставитися до порушників карантину
Керівник парламентського комітету вважає за потрібне жорсткіше ставитися до порушників карантину

Представники Держпродспоживслужби, поліції, санітарні лікарі та епідеміологи здійснюватимуть позапланові перевірки закладів, закриті за рекомендацією МОЗ на період карантину. Про це поінформував голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький під час брифінгу 17 березня, повідомляє Укрінформ.

"У нас є Держспоживнагляд, який за законом має право здійснювати перевірки. Ці перевірки не є плановими, які зараз скасовані, а це перевірки екстрені. Ми ще й підвищили відповідальність за правопорушення карантинних дій, тому ці перевірки будуть здійснюватися Держспоживнаглядом, санітарними лікарями та епідеміологами, і Національна поліція тепер також має право долучатися до цих перевірок. Тому ці перевірки будуть дуже жорсткі, і ми вважаємо, що під час карантину треба жорсткіше ставитися до людей, які не сприяють захисту населення від епідемії", - сказав Радуцький.

Своєю чергою, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан на брифінгу підтвердив, що продавці продуктових магазинів повинні носити маски чи перебувати за захисним екраном. Про це повідомляє Liga.net. За відсутність масок у продавців магазини будуть штрафувати, відповідні перевірки у столиці проводять 70 інспекторів. Щодо продукції на відкритих ринках, то О. Рубан відзначив, що на відкритому повітрі мінімальний ризик зараження, тому ринки продовжать працювати.

Як відомо, установлено мораторій на проведення податкових документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року. Також заборонені планові перевірки держнагляду, крім як:

- за діяльністю суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику;

- за дотриманням державних регулюваних цін;

- у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Ще 10 принципових правил поведінки під час карантину для людей і бізнесу містить законопроект № 3219, прийнятий парламентом. Так, власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом може змінюватися режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Інформація про такі зміни повинна доводитися до відома населення з використанням веб-сайтів та інших комунікаційних засобів.

Згідно з рішенням Кабміну повинні тимчасово припинити свою роботу заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури. Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.

Тим часом у Києві столична влада максимально обмежила пересування містом громадським транспортом та призупинила роботу підприємств сфер торгівлі й обслуговування, за винятком продуктових магазинів, аптек і банків. Повідомлялося, що контролювати виконання бізнесом цих вимог будуть робочі групи за участю представників Держпродспоживслужби, МОЗ, Національної поліції, районних держадміністрацій.

Щоб іти в ногу з вимогами чинного законодавства, користуйтеся інформаційно-правовою системою ЛІГА:ЗАКОН. Вона допоможе відслідковувати зміни в законодавстві. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.


Увійдіть, щоб залишити коментар