Керівникам, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис. грн. або виправні роботи, - заявив заступник голови Нацполіціі - начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.
За його словами, в разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію за статтею 172 ККУ (грубе порушення законодавства про працю).
Санкція за вказаною статтею передбачає покарання у вигляді штрафу від 2000 до 3000 НМДГ (34 000 - 51 000 гривень), або позбавлення права обіймати певні посади. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років.
Заступник голови Нацполіції запевнив, що правоохоронці будуть оперативно реагувати на порушення трудового законодавства і притягати порушників до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, що нещодавно Президент наголошував на незаконності звільнення працівників під час карантину, запровадженого через коронавірус. Він також вказав, як діяти працівнику, якщо роботодавець незаконно звільнив його. Читайте про це в новині.
З 17.03.2020 р. діє Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020 р. № 530-IX. Саме ним посилена адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення правил карантину.
Робіть детальний аналіз судової практики щодо необхідних питань і швидко реагуйте на типові юридичні ситуації навіть у період карантину за допомогою комплексного антикризового пакету від ЛІГА:ЗАКОН. Оперативне, точність надійність у прийнятті важливих рішень. Замовити.