Для підтвердження форс-мажору через карантин достатньо мінімального пакета документів

25.03.2020, 10:50
5677
2

В умовах карантину заявник готує мінімум документів і надсилає їх електронною поштою
В умовах карантину заявник готує мінімум документів і надсилає їх електронною поштою

Як повідомляє ТППУ, підготувати документи, потрібні для одержання сертифікату про форс-мажорні обставини, нескладно, враховуючи, що заявник, як ніхто, добре знає про свої зобов'язання.

ТПП наголосила, що, враховуючи складну ситуацію, в якій опинились більшість підприємців на території України, у зв'язку карантином, введенним КМУ, та запровадженням обмежуючих заходів у відповідних сферах, вона спростила процедуру подачі заяви. Більшість звернень, які одержує Палата, пов'язані з неможливістю виконання договірних зобов'язань. Якщо ваш випадок тотожний - у такому разі вам знадобиться мінімальний пакет документів:

- відповідна форма заяви, підписаної керівником підприємства;

- копія договору;

- копія наказу (розпорядження) у зв'язку з необхідністю припинення діяльності на підставі відповідних нормативно-правових актів;

- повідомлення (сповіщення) іншої сторони.

Ці документи слід відправляти в електронному варіанті на електронну адресу ucci@ucci.org.ua.

Також у ТПП звернули увагу на те, що заявник має право звертатися до Палати за засвідченням форс-мажорних обставин у разі вже порушеного строку виконання зобов'язання у зв'язку з введенним карантином.

Як відомо, законодавчо було визначено, що карантин, запроваджений Кабміном, також належить до форс-мажору. Варто нагадати, що відмова працівників виходити на роботу під час карантину - не форс-мажор.

Будь-який бізнес потребує контролю, особливо в критичні період, як-от під час коронавірусного карантину, коли влада роздає обіцянки жорстких рейдів і затягує паски, партнери опиняються на межі банкрутства, а заборгованості зростають volens nolens. Тож будьте готові до будь-яких несподіванок і тримайте руку на пульсі подій, моніторте податковий стан компаній 24/7 у системі CONTR AGENT, яка містить базу досьє на понад 6,5 млн компаній та ФОП. Почати моніторинг можна легко прямо зараз, замовивши тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту