Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банки продовжують контролювати сплату ЄСВ під час виплати зарплати

25 березня 2020, 11:30
4180
0
Реклама

Тимчасово штрафні санкції (визначені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ) не застосовують до платників ЄСВ за такі порушення, вчинені у періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року:

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховують ЄСВ (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності з ЄСВ до податкових органів. При цьому не застосовують штраф як за повторне порушення, пов'язане із несвоєчасне подання звітності з ЄСВ, яке мало місце у вказаний період.

Перелічені послаблення щодо штрафів діють для усіх платників ЄСВ, як роботодавців, так і самозайнятих осіб.

Проте зважайте, що не скасований обов'язок сплати ЄСВ під час надання до банків платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати зарплати, який передбачений ч. 2 ст. 24 Закону про ЄСВ.

На цьому ми акцентували увагу у статті "Кого звільнили від сплати ЄСВ за березень та квітень 2020 року".

Тепер же з цього приводу висловився також НБУ у листі від 23.03.2020 р. № 57-0009/14994. Регулятор переконує, що ч. 2 ст. 24 Закону про ЄСВ поширюється на платників єдиного внеску, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, тобто на всіх роботодавців, в т.ч. й ФОП, які використовують найману працю.

Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати затверджений наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.2013 р. № 453.

Отже, під час виплати зарплати працівникам необхідно одночасно сплатити суму ЄСВ. Цей обов'язок не скасований для платників ЄСВ, які виплачують заробіток працівникам.

Бухгалтер завжди має бути в контексті останніх нововведень, тому важливо тримати руку на інформаційному пульсі, особливо в режимі карантину. Залишатися в професійному полі зору, бути в курсі останніх нововведень та об'єктивно оцінювати різні ситуації допоможе Антикризовий пакет інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Замовити.

Як заповнювати платіжне доручення на сплату податків із зарплати читайте у матеріалі сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини