Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківцям відвели два місяці на камеральні перевірки

31.03.2020, 09:25
3617
0

Також продовжили мораторій для контролюючих органів на перевірки до 30 червня
Також продовжили мораторій для контролюючих органів на перевірки до 30 червня

30 березня 2020 року на позачерговому засіданні ухвалений законопроект № 3275 від 29.03.2020 р.

Ми уже повідомляли, що ліміти для ФОП збільшили, а платників ЄСВ не штрафуватимуть до 31 травня. А для платників ПДВ окреслили карантині послаблення в оподаткуванні.

Також маємо зміни в частині проведення перевірок платників податків, застосування штрафних санкцій.

По-перше, мораторій на документальні та фактичні перевірки триватиме той же період - з 18 березня по 31 травня 2020 року. Проте є уточнення. Він не стосуватиметься фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених пп 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ПКУ.

По-друге, також уточнили, що за період з 1 березня по 31 травня 2020 року штрафні санкції застосовують за порушення вимог законодавства в частині:

- обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;

- здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку.

По-третє, камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з ПДВ) за звітні (податкові) періоди березень - травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з ПДВ), що були подані платниками податків протягом березня-травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, які настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

По-четверте, тимчасово, на період до 31 травня 2020 року (включно), зупиняють перебіг строків (в частині процедури адміністративного оскарження) щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від'ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

Також продовжено до 30 червня 2020 року дію заборони на планові заходи держнагляду (контролю) у сфері госпдіяльності, крім держнагляду (контролю):

- за діяльністю суб'єктів господарювання, які відповідно до затверджених КМУ критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження госпдіяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику;

- у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;

- у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Бухгалтер завжди має бути в контексті останніх нововведень, тому важливо тримати руку на інформаційному пульсі, особливо в режимі карантину. Залишатися в професійному полі зору допоможе Антикризовий пакет інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Замовити.


Увійдіть, щоб залишити коментар