Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківцям відвели два місяці на камеральні перевірки

31 березня 2020, 09:25
3701
0
Реклама

30 березня 2020 року на позачерговому засіданні ухвалений законопроект № 3275 від 29.03.2020 р.

Ми уже повідомляли, що ліміти для ФОП збільшили, а платників ЄСВ не штрафуватимуть до 31 травня. А для платників ПДВ окреслили карантині послаблення в оподаткуванні.

Також маємо зміни в частині проведення перевірок платників податків, застосування штрафних санкцій.

По-перше, мораторій на документальні та фактичні перевірки триватиме той же період - з 18 березня по 31 травня 2020 року. Проте є уточнення. Він не стосуватиметься фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених пп 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ПКУ.

По-друге, також уточнили, що за період з 1 березня по 31 травня 2020 року штрафні санкції застосовують за порушення вимог законодавства в частині:

- обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;

- здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку.

По-третє, камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з ПДВ) за звітні (податкові) періоди березень - травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з ПДВ), що були подані платниками податків протягом березня-травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, які настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

По-четверте, тимчасово, на період до 31 травня 2020 року (включно), зупиняють перебіг строків (в частині процедури адміністративного оскарження) щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від'ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

Також продовжено до 30 червня 2020 року дію заборони на планові заходи держнагляду (контролю) у сфері госпдіяльності, крім держнагляду (контролю):

- за діяльністю суб'єктів господарювання, які відповідно до затверджених КМУ критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження госпдіяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику;

- у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;

- у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Бухгалтер завжди має бути в контексті останніх нововведень, тому важливо тримати руку на інформаційному пульсі, особливо в режимі карантину. Залишатися в професійному полі зору допоможе Антикризовий пакет інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Замовити.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини