Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податковий кодекс і КЗпП переписали через карантин — зміни запрацювали 2 квітня

2 квітня 2020, 13:36
18970
1
Реклама

Президент підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020 року. Йдеться про законопроект № 3275, який вже викликав бурхливе обговорення. Закон № 540-IX опублікований 02.04.2020 р. у спецвипуску парламентської газети, він набрав чинності з дня опублікування.

Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, - до 100% заробітної плати.

Крім того, уряд отримує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Закон також передбачає, що операції з увезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 та їхнє постачання звільняється від сплати ПДВ.

Закон дасть змогу також вирішити питання із забезпеченням антисептиками - встановлено нульовий акциз та спрощено адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.

Документом передбачено й виплату допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. Крім того, спрощується оформлення дистанційної роботи - працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені автоматично.

Важливою є також передбачена законом заборона підвищувати відсоткові ставки за всіма кредитними договорами. А споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені.

Документом передбачено і збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб - підприємців: перша група - з 300 тис. до 1 млн грн, друга група - з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група - з 5 млн до 7 млн грн.

Читайте нашу оцінку окремих положень Закону № 540 (законопроекту № 3275):

- "Проект № 3275 переписав умови праці під час карантину для роботодавців та працівників";

- "ТОП-5 прихованих загроз для бізнесу з прийнятого законопроекту № 3275";

- "Послаблення в оподаткуванні ПДВ на час карантину: кого торкнуться та як діятимуть";

- "Ліміти для ФОП збільшили, а платників ЄСВ не штрафуватимуть до 31 травня";

- "За несвоєчасне оприлюднення фінзвітності за 2019 рік через карантин не каратимуть";

- "Звільнення від сплати податку на нерухомість і плати за землю за квітень скасували";

- "Карантин впливає і на визначення податку на прибуток";

- "Податківцям відвели два місяці на камеральні перевірки";

- "Мораторій під час карантину: усі можливі варіанти".

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте підбірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зімни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату. Серед іншого знайдете тут і норми, що регулюють роботу підприємців та компаній в умовах карантинів, надзвичайних ситуацій та станів. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини