Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заборона паркування поширюється і на тротуар — суд

7 квітня 2020, 15:10
6982
0
Реклама

Верховний Суд відмовив у задоволенні позову громадянина до Управління патрульної поліції про скасування рішення у справі про притягнення до адміністративної відповідальності позивача за ч. 1 ст. 122 КпАП у вигляді штрафу у розмірі 225 грн.

Йдеться про те, що позивач здійснив зупинку автомобіляв зоні дії знаку "Зупинку заборонено", чим порушив п. 8.4 "в" ПДР. Автомобіль позивача знаходився не безпосередньо на проїзній частині, а на тротуарі.

Згідно з розділом 33 ПДР України знак 3.34 "Зупинка заборонена" забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу). Дія знаку поширюється лише на той бік дороги, на якому він встановлений. Таким чином, зупинка/стоянка транспортного засобу в зоні дії знаку 3.34 "Зупинку заборонено" створює об'єктивну сторону правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 122 КпАП.

Верховний Суд прийшов до висновку, що тротуар, як і проїзна частина, є складовими елементами дороги загалом. Тобто дорога - це не лише проїзна частина, по якій рухається автомобільний транспорт, але й пішохідна зона, в тому числі й тротуар. Тому дія заборонного знаку поширюється на всю дорогу (той бік дороги, де встановлено знак), елементом якої є тротуар, саме зовнішній край якого обмежує дорогу по ширині.

З повним текстом постанови ВС від 19 грудня 2019 року у справі № 686/13619/17 можна ознайомитися у системі VERDICTUM.

Читайте також:

- "Де працюють камери системи фотовідеофіксації дорожнього руху";

- "Водіїв каміонів та маршруток зведуть в єдиний реєстр";

- "Техогляди всіх автомобілів, встановлення тахографів та гігантські штрафи для водіїв ініціює Мінінфраструктури";

- "Трактори і комбайни зможуть вільно пересуватися вулицями міст".

Отримайте безкоштовний доступ до LIGA360 - екосистеми для управління ризиками і можливостями. Відтепер у вас є можливість об'єднати команду в єдиному комунікативному просторі й бути завжди в курсі змін законодавства (зокрема, оподаткування), репутаційного медійного кола, змін у діяльності партнерів, клієнтів і конкурентів. Доступ до LIGA360 зможуть отримати всі співробітники вашої компанії, якщо ви користуєтеся хоча б одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН. Розділіть переваги від роботи в єдиному інформаційно-комунікативному просторі зі своїми коллегами. Дізнайтеся більше.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини