Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розбіжність на 1-2 копійки між податковою та видатковою накладною: ПДВ-наслідки

10.04.2020, 12:15
3962
0

Чи визнавати податковий кредит, якщо через заокруглення дані в ПН не збігаються з видатковою накладною
Чи визнавати податковий кредит, якщо через заокруглення дані в ПН не збігаються з видатковою накладною

ДПС нагадала, що право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту виникає у платника ПДВ - покупця товарів/послуг на підставі належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної. Причому податкова накладна має бути складена платником ПДВ - постачальником на такого покупця за фактом здійснення господарської операції з постачання товарів/послуг.

Показники податкової накладної мають відповідати первинним (бухгалтерським) документам, складеним за такою господарською операцією.

Водночас розбіжність на 1-2 копійки між обсягом постачання та сумою ПДВ, зазначеними у видатковій накладній та такими ж показниками податкової накладної, яка виникла за рахунок арифметичних заокруглень, не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту.

Тому на підставі такої податкової накладної (за умови дотримання інших правил, визначених ПКУ для формування податкового кредиту) платник податку має підстави включити суму ПДВ до складу податкового кредиту.

Джерело: ІПК ДПСУ від 26.03.2020 р. № 1272/6/99-00-07-03-02-06/ІПК.

З порядком та зразками заповнення податкових накладних можна ознайомитися в статті "Нова податкова накладна в зразках" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар