Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Лікарняні за самоізоляцію і штрафи за підпал трави – підписано Закони

16.04.2020, 16:25
1552
0

Глава держави підписав закони, ухвалені парламентом у понеділок, 13 квітня
Глава держави підписав закони, ухвалені парламентом у понеділок, 13 квітня

Президент України Володимир Зеленський підписав наступні Закони України:

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)" № 556-ІХ;

- "Про внесення змін до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 555-ІХ.

Закон № 556 посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Подробиці дізнайтеся з новини "За спалення сухої трави штрафи виросли до 153 тисяч грн". Зокрема, адміністративний штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків може становити від 3060 до 21420 грн.

Закон № 555 встановив поняття самоізоляції, обсервації, спеціалізованих лікарень, необхідних для протидії поширенню інфекційних хвороб. Передбачаються тимчасові заходи щодо оперативного створення тимчасових спеціалізованих лікарень та залучення медичних працівників до надання допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19). Деталі наведено у повідомленні "У законодавстві закріпили правила стосовно самоізоляції під час карантину". Зокрема Законом № 555 передбачено видачу та оплату лікарняних на період перебування осіб в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталях).

Обидва Закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар