Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Новий фінмоніторинг вимагає по-новому подавати відомості про кінцевих власників підприємства

27 квітня 2020, 11:50
4057
0
Реклама

Міністерство юстиції повідомило про те, як на державну реєстрацію юридичних осіб вплинув новий Закон про фінмоніторинг. Так, статтю 17 Закону про держреєстрацію доповнили новими нормами та зобов'язали заявника для проведення певних реєстраційних дій надавати державному реєстратору такі документи для встановлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ):

- структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

- витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

- нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, - для фізособи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізособи - резидента.

Також з 28 квітня юридичні особи зобов'язані підтримувати інформацію про КБВ та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, а також подавати держреєстратору документи, що підтверджують ці зміни. Якщо зміни у структурі власності та інформації про КБВ юридичної особи відсутні, юрособи зобов'язані повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).

Таким чином, якщо заявником у заяві буде позначено, що відомості про КБВ є актуальними, подання документів, які передбачені для встановлення відомостей про КБВ, Закон про держреєстрацію не передбачає.

Але оновлені форми заяв наразі перебувають на стадії погодження та планується їх запровадження найближчим часом. Зазначені форми будуть містити поля для внесення відомостей про КБВ відповідно до прийнятих змін до Закону про держреєстрацію. У тому числі будуть поля для зазначення, що відомості про КБВ, які містяться в ЄДР, є актуальними або потребують змін.

Також змінено перелік суб'єктів господарювання, щодо яких не вносяться до ЄДР відомості про КБВ, а положення щодо неподання інформації про КБВ у разі, якщо засновниками юрособи є виключно фізособи, які є КБВ такої юридичної особи, виключено із Закону про держреєстрацію.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. Оформіть заявку на тестовий доступ.

Є нюасни і в діях державного реєстратора у випадку подання документів про КБВ з порушенням встановленого строку. Так, з метою наповнення ЄДР достовірними відомостями щодо КБВ юридичної особи у випадку подання таких документів з порушенням встановленого законом строку за відсутності інших підстав для зупинення та відмови у держреєстрації державний реєстратор проводить відповідну державну реєстрацію та повідомляє про вказане порушення строку.

Зверніть увагу, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності Законом про фінмоніторинг (28.04.2020 р.), подають державному реєстратору інформацію про КБВ в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Подання відповідних документів може здійснюватися як в пакеті документів, поданих відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону про держреєстрацію, так і при вчиненні інших реєстраційних дій, при вчиненні яких передбачено подання документів для встановлення відомостей про КБВ. При цьому адміністративний збір справляється лише у випадку подання таких документів відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону про реєстрацію.

Враховуючи викладене, до дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності юридичної особи, подання державному реєстратору документів для встановлення відомостей про КБВ для проведення реєстраційних дій не вимагається. Однак слід звернути увагу, що відповідна заява заповнюватиметься відповідно до встановленої форми. На сьогодні форма та зміст структури власності Міністерством фінансів ще не затверджені.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Читайте також про інші нюанси нововведень щодо фінмоніторингу:

- "Міфи та реалії нового фінмоніторингу: що пояснили в НБУ";

- "Банки зможуть дистанційно ідентифікувати нових клієнтів, але за певних умов";

- "Чи зупиняться 28 квітня платіжні системи через вимоги про ідентифікацію клієнтів - НБУ";

- "Нові правила фінмоніторингу мають відтермінувати";

- "Приватним бухгалтерам можуть відстрочити нові штрафи за порушення порядку фінмоніторингу";

- "Нетипові операції підприємців та платежі у криптовалюті потраплять під фінмоніторинг".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини