Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес може вільніше проводити валютні операції на суму до 400 тис. грн

28 квітня 2020, 15:20
887
0
Реклама

Гранична сума операцій для спрощеного валютного нагляду збільшена до 400 тис. грн починаючи із 28.04.2020 р. Про це заявили в НБУ.

Саме із цієї дати діє Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX.

Тож НБУ привів свою нормативну базу у сфері валютного регулювання та нагляду у відповідність до змін, передбачених цим Законом.

Як результат, значну кількість операцій українських підприємств на невеликі суми буде виведено з-під додаткового контролю підрозділами валютного нагляду банків.

Вказані зміни, зокрема, дозволять проводити на суму до 400 тис. грн суб'єктам господарювання-резидентам (юрособам та ФОП) розрахунки за зовнішньоекономічним договором (контрактом, угодою) з експорту/імпорту товарів за допомогою електронного платіжного засобу.

Також граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, які становлять 365 календарних днів, не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на дату здійснення операції) є меншою, ніж 400 тис. грн.

Крім цього, врегульовано низку питань щодо окремих операцій нерезидентами на території України. Зокрема, завдяки цим змінам фізичні особи-нерезиденти зможуть використовувати власні поточні рахунки в українських банках для проведення розрахунків за договорами страхування життя, операціями з продажу корпоративних прав та нерухомості.

Бухгалтер завжди має бути в контексті останніх нововведень, тому важливо тримати руку на інформаційному пульсі, особливо в режимі карантину. Залишатися в професійному полі зору допоможе Антикризовий пакет інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Замовити.

Читайте також:

- із 28 квітня бухгалтери і ріелтори повинні повідомляти про фіноперації своїх клієнтів;

- переказ з карти на карту та інші операції звичайних людей із 28 квітня - пояснення НБУ;

- Закон про фінмоніторинг не зачепить операції з використанням терміналів самообслуговування лише до певного розміру;

- як бухгалтерам, ріелторам і консультантам реєструватися як суб'єкти первинного фінмоніторингу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини