Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес може вільніше проводити валютні операції на суму до 400 тис. грн

28.04.2020, 15:20
619
0

Із 28 квітня працюють нові правила фінмонітрингу операцій
Із 28 квітня працюють нові правила фінмонітрингу операцій

Гранична сума операцій для спрощеного валютного нагляду збільшена до 400 тис. грн починаючи із 28.04.2020 р. Про це заявили в НБУ.

Саме із цієї дати діє Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX.

Тож НБУ привів свою нормативну базу у сфері валютного регулювання та нагляду у відповідність до змін, передбачених цим Законом.

Як результат, значну кількість операцій українських підприємств на невеликі суми буде виведено з-під додаткового контролю підрозділами валютного нагляду банків.

Вказані зміни, зокрема, дозволять проводити на суму до 400 тис. грн суб'єктам господарювання-резидентам (юрособам та ФОП) розрахунки за зовнішньоекономічним договором (контрактом, угодою) з експорту/імпорту товарів за допомогою електронного платіжного засобу.

Також граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, які становлять 365 календарних днів, не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на дату здійснення операції) є меншою, ніж 400 тис. грн.

Крім цього, врегульовано низку питань щодо окремих операцій нерезидентами на території України. Зокрема, завдяки цим змінам фізичні особи-нерезиденти зможуть використовувати власні поточні рахунки в українських банках для проведення розрахунків за договорами страхування життя, операціями з продажу корпоративних прав та нерухомості.

Бухгалтер завжди має бути в контексті останніх нововведень, тому важливо тримати руку на інформаційному пульсі, особливо в режимі карантину. Залишатися в професійному полі зору допоможе Антикризовий пакет інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Замовити.

Читайте також:

- із 28 квітня бухгалтери і ріелтори повинні повідомляти про фіноперації своїх клієнтів;

- переказ з карти на карту та інші операції звичайних людей із 28 квітня - пояснення НБУ;

- Закон про фінмоніторинг не зачепить операції з використанням терміналів самообслуговування лише до певного розміру;

- як бухгалтерам, ріелторам і консультантам реєструватися як суб'єкти первинного фінмоніторингу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар