Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із червня у кишенях українців задзвенить ще більше після чергової оптимізації Нацбанку

2 травня 2020, 11:30
2257
0
Реклама

Національний банк України з 03 червня 2020 року введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти. Про це йдеться у Рішенні Правління Національного банку України від 16 квітня 2020 року № 276-рш.

Це - частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року, інформує сайт НБУ. Введення нових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес.

Завдяки змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру - 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

З 03 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках.

Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу. Поступово - у результаті природного зношення - 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами.

Читайте також:

- "ТОП-14 пояснень НБУ про переказ коштів за новими правилами фінмоніторингу";

- "Переказ з карти на карту та інші операції звичайних людей із 28 квітня - пояснення НБУ";

- "НБУ змінює правила роботи з готівкою для інкасаторських компаній";

- "НБУ пропагує безготівкові розрахунки на період карантину".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини