Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держслужба зайнятості дала інструкцію з оформлення роботодавцем допомоги по частковому безробіттю

4 травня 2020, 12:22
12805
1
Реклама

Державна служба зайнятості презентувала покрокову інструкцію для роботодавців, які мають право на допомогу по частковому безробіттю. Про це інформує Урядовий портал. Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:

- зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;

- сплачували єдиний внесок упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості (далі - ЦЗ).

На сайті Держслужби зайнятості інструкція сформульована у восьми пунктах:

1. Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄСВ для подання документів. Це можна зробити впродовж 30 днів з моменту зупинки/скорочення діяльності.

2. Підготуйте документи:

- заяву в довільній формі. У ній зазначте належність до малого чи середнього бізнесу відповідно до ст. 55 ГКУ, а також копії документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за попередній календарний рік;

- засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням початку зупинення,скорочення діяльності;

- відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину (вкажіть прізвище, ім'я, по батькові працівника, номер ідентифікаційного коду або серію та номер паспорт для осіб, які через релігійні переконання відмовилися від оформлення коду);

- довідку про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, що передують зупинці/скороченню діяльності, видану ДПС.

3. Подайте документи в один із зручних для вас способів: через скриньку для кореспонденції в ЦЗ (оригінал), через пошту (оригінал), через email (сканкопії).

4. Перевірка документів центром зайнятості: триває три робочих дні.

5. Ухвалення рішення: упродовж трьох робочих днів відповідний обласний чи Київський міський ЦЗ має ухвалити рішення щодо надання допомоги.

6. Укладання договору. Упродовж трьох робочих днів з моменту позитивного рішення роботодавець та центр зайнятості укладають договір. Якщо роботодавець надіслав сканкопії документів, то під час укладання договору він подає оригінали.

7. Переказ коштів роботодавцю. Щомісяця роботодавець передає ЦЗ перелік осіб, у яких виникло право на допомогу. Центр зайнятості впродовж трьох робочих після одержання коштів на свій рахунок переказує їх роботодавцю.

8. Виплати працівникам. Здійснюються роботодавцем упродовж трьох робочих днів з моменту одержання коштів за окремою платіжною відомістю.

Читайте також:

- «Роботодавці можуть звертатися за допомогою по частковому безробіттю - порядок чинний із 28 квітня»;

- «Алгоритм скорочення працівників з ініціативи роботодавця - Держпраці»;

- «Звільненим за власним бажання допомогу по безробіттю виплачуватимуть відразу».

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини