Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як двоє водіїв можуть законно користуватися одним авто — МВС

29 травня 2020, 15:00
5119
1
Реклама

Головний сервісний центр МВС на своїй Фейсбук-сторінці розповів як скористайтесь онлайн-послугою "Керування належним користувачем" через Електронний кабінет водія. Належний користувач - це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом (ТЗ), що їй не належить. Стати належним користувачем може лише особа, яка має національне посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року.

Електронна послуга "Керування належним користувачем" доступна для фізичних та юридичних осіб і є безкоштовною. На один транспортний засіб може бути призначений лише один належний користувач. Видалення призначеного належного користувача можливе власником ТЗ - за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач. Замовником послуги може бути фізична або юридична особа, яка хоче стати належним користувачем. Для цього необхідно:

1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.

2. Обрати з переліку послугу "Керування належним користувачем".

3. Ввести VIN-код автомобіля, належним користувачем якого особа хоче стати, та перевірити правильність деперсоніфікованої інформації про автомобіль, яку видасть система.

4. Обрати підставу належного користування: домовленість із власником; довіреність на право користування ТЗ; договір оренди, найму чи позики; договір фінансового або оперативного лізингу.

5. Ввести e-mail і телефон власника авто.

6. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копію довіреності чи договору, що є підставою належного користування.

7. Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Наступним етапом є отримання листа власником з посиланням на онлайн-заяву особи, яка призначається належним користувачем. Для успішного завершення процедури власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕП. Після цього особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія. Повний цикл надання послуги онлайн надається протягом одного робочого дня.

У випадках, якщо підставою належного користування є оформлення на особу тимчасового реєстраційного талона або призначення працівника належним користувачем безпосередньо керівником юридичної особи, послуга надається лише в територіальних сервісних центрах МВС і за умови присутності власника ТЗ та особи, яка планує стати належним користувачем.

Читайте також:

- "Листи щастя" зі штрафами власникам автомобілів почнуть розсилати вже з 1 червня

- Карантинні обмеження діятимуть до винайдення вакцини від коронавірусу - міністр внутрішніх справ

- Нацкомфінпослуг дозволила друкувати автоцивілку на домашньому принтері

- Буде швидше - МВС оприлюднило покрокову інструкцію запису в чергу cервісних центрів

- Користувачів гіробордів та електросамокатів зобов'яжуть виконувати ряд вимог, за невиконання яких каратимуть

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини