Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінюст пояснив, як заповнити нові форми заяв для реєстрації юросіб та ФОП із 1 червня

1.06.2020, 13:15
13400
0

Деякі функції щодо держреєстрації поки що недоступні
Деякі функції щодо держреєстрації поки що недоступні

Із 1 червня 2020 року замість раніше діючих 24-х форм заяв у сфері реєстрації бізнесу використовують лише 9. Вони згруповані переважно за видом особи, щодо якої проводять реєстраційні дії. Адже саме із цієї дати діє наказ Мін'юсту "Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 19.05.2020 р. № 1716/5.

Тепер незалежно від дій, які необхідно провести (приміром, реєстрація ФОП, включення відомостей про ФОП до реєстру, зміна відомостей чи припинення), завжди подаємо одну затверджену форму заяви.

Основні правила оформлення заяви:

1) заповнюють друкованими літерами;

2) якщо певну сторінку заяви не заповнюють через відсутність відомостей, які вона містить, тоді таку сторінку не підписує заявник і не подає;

3) друкувати заяву можна з обох сторін аркуша;

4) при обранні певних полів у заяві проставляють знак "V" або інший подібний знак, що свідчитиме про обрання певного поля;

5) відомості про кінцевого бенефіціарного власника засновника юрособи заповнюють та в подальшому оновлюють виключно у разі наявності серед засновників/учасників юрособи іншої юрособи;

6) відомості про кінцевого бенефіціарного власника юрособи чи засновника юрособи під час держреєстрації змін чи реорганізації юрособи заповнюють виключно у разі, коли такі відомості потребують оновлення у зв'язку з певними змінами відомостей про таких кінцевих бенефіціарних власників;

7) заповнення у заяві більше відомостей, ніж необхідно, не заборонено та не є підставою для зупинення розгляду документів.

Подавати заяви в частині обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника ПДВ та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій можна буде з дня розміщення на вебсайті Мін'юсту відповідного оголошення. Іншими словами, з 1 червня 2020 року заяви у зазначеній частині "не працюватимуть" - потрібно дочекатися спеціального оголошення Мін'юсту. До появи такого оголошення як і раніше, у разі бажання заявника обрати спрощену систему оподаткування та/або зареєструватися платником ПДВ та/або бути включеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій, слід подавати окрему реєстраційну заяву.

Можливість внести до ЄДР відомості про номер телефону та/або адресу електронної пошти засновника/учасника, керівника чи члена керівного органу юрособи з'явиться після доопрацювання програмних засобів цього реєстру.

Також для зручності заявників Мін'юстом розроблено зразки заповнення заяв за найбільш популярними реєстраційними діями.

Переглянути роз'яснення Мін'юсту та ознайомитися із зазначеними зразками можна за посиланням.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Читайте також:

- "Підприємства штрафують за неподання інформації про власника - Мін'юст визначив процедуру";

- "Всі юрособи повідомлять про бенефіціарів, але строки можуть збільшити через карантин".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар