Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Попередня оплата в бюджетній сфері за новими правилами — пояснює Мінфін

2 червня 2020, 12:00
5573
0
Реклама

Головний розпорядник бюджетних коштів може прийняти рішення про те, що розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів оплачуватимуть товари, роботи і послуги після їх отримання.

На це звернув увагу Мінфіні в листі від 10.03.2020 р. № 04320-07-2/7631.

Водночас в ньому пояснено й інші питання застосування постанови КМУ "Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" від 04.12.2019 р. № 1070 (далі - постанова № 1070), яка діє із 01.01.2020 р.

По-перше, постанова № 1070 не визначає норм стосовно розробки головними розпорядниками положення (як окремого документа) щодо попередньої оплати, а також стосовно форми визначення зазначених вище умов (рішення організаційно-розпорядчого характеру, листи (в цілому по системі головного розпорядника чи за кожним окремим розпорядником та одержувачем бюджетних коштів)). Проте в ньому може міститися:

- конкретний перелік товарів, робіт і послуг, під час закупівлі яких може здійснюватися попередня оплата з огляду на особливості виконання бюджетних програм;

- розмір попередньої оплати (від 1 % до 100 %);

- строк попередньої оплати (може бути менший строку, визначеного у постанові № 1070);

- кількість платежів з попередньої оплати (наприклад, у разі попередньої оплати у розмірі 30 % головний розпорядник може визначити: чи 30 % сплачується разово, чи двічі по 15 %, чи тричі по 10 % залежно від помісячного розподілу бюджетних асигнувань);

- обов'язковість поставки товару, виконання робіт і надання послуг у тому бюджетному періоді, коли здійснено попередню оплату, чи в наступному (матиме наслідок утворення дебіторської заборгованості, у т. ч. на кінець поточного бюджетного періоду).

По-друге, враховуючи те, що порушення контрагентами-порушниками договорів із розпорядниками (одержувачами) бюджетним коштів є незворотними у часі, аби не допустити надалі розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів порушень при попередній оплаті, така оплата контрагентам-порушникам має здійснюватися після отримання відповідних товарів, робіт, послуг.

По-третє, постанова № 1070 не визначає порядок забезпечення коштами працівників, які направляються у відрядження.

Зверніть увагу, що Уряд розширив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Деталі урядового рішення - у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини