Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Попередня оплата в бюджетній сфері за новими правилами — пояснює Мінфін

2.06.2020, 12:00
3800
0

Умови попередньої оплати залежать від рішення головного розпорядника бюджетних коштів
Умови попередньої оплати залежать від рішення головного розпорядника бюджетних коштів

Головний розпорядник бюджетних коштів може прийняти рішення про те, що розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів оплачуватимуть товари, роботи і послуги після їх отримання.

На це звернув увагу Мінфіні в листі від 10.03.2020 р. № 04320-07-2/7631.

Водночас в ньому пояснено й інші питання застосування постанови КМУ "Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" від 04.12.2019 р. № 1070 (далі - постанова № 1070), яка діє із 01.01.2020 р.

По-перше, постанова № 1070 не визначає норм стосовно розробки головними розпорядниками положення (як окремого документа) щодо попередньої оплати, а також стосовно форми визначення зазначених вище умов (рішення організаційно-розпорядчого характеру, листи (в цілому по системі головного розпорядника чи за кожним окремим розпорядником та одержувачем бюджетних коштів)). Проте в ньому може міститися:

- конкретний перелік товарів, робіт і послуг, під час закупівлі яких може здійснюватися попередня оплата з огляду на особливості виконання бюджетних програм;

- розмір попередньої оплати (від 1 % до 100 %);

- строк попередньої оплати (може бути менший строку, визначеного у постанові № 1070);

- кількість платежів з попередньої оплати (наприклад, у разі попередньої оплати у розмірі 30 % головний розпорядник може визначити: чи 30 % сплачується разово, чи двічі по 15 %, чи тричі по 10 % залежно від помісячного розподілу бюджетних асигнувань);

- обов'язковість поставки товару, виконання робіт і надання послуг у тому бюджетному періоді, коли здійснено попередню оплату, чи в наступному (матиме наслідок утворення дебіторської заборгованості, у т. ч. на кінець поточного бюджетного періоду).

По-друге, враховуючи те, що порушення контрагентами-порушниками договорів із розпорядниками (одержувачами) бюджетним коштів є незворотними у часі, аби не допустити надалі розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів порушень при попередній оплаті, така оплата контрагентам-порушникам має здійснюватися після отримання відповідних товарів, робіт, послуг.

По-третє, постанова № 1070 не визначає порядок забезпечення коштами працівників, які направляються у відрядження.

Зверніть увагу, що Уряд розширив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Деталі урядового рішення - у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар