Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відсторонити працівника від роботи можна за наявності законних підстав — Верховний Суд

2 червня 2020, 16:20
500
0
Реклама

Відстороненням працівника від роботи уважають призупинення виконання ним своїх трудових обов'язків за рішенням уповноважених на це компетентних органів з підстав, передбачених законодавством. Як правило, це відбувається з одночасним призупиненням виплати йому зарплати.

Відсторонити від роботи можна лише у випадках, що передбачені законодавством. Про це оголошують наказ або розпорядження керівника підприємства (установи чи організації), і працівника обов'язково повідомляють. Термін відсторонення встановлюють до усунення причин, що його зумовили. Працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.

Однак за змістом ст. 46 КЗпП допускають відсторонення працівника або у випадках, перелічених у цій статті, або в інших випадках, які повинні бути також передбачені певним нормативним документом.

Такої підстави відсторонення, як відмова виконувати розпорядження уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та вчинення дій, направлених на протидію законних вимог керівника, нормами ст. 46 КЗпП не передбачено. Відсутній й інший нормативно-правовий акт, який би надавав право роботодавцю відсторонювати від посади працівника за невиконання вимог керівника.

Відповідні висновки наводить Верховний Суд (Касаційний цивільний суд) у постанові від 01.04.2020 р. у справі № 761/12073/18.

Також не відповідає вимогам ст. 34 КЗпП посилання на те, що введення режиму простою для посади працівника обумовлено неможливістю призначення на його посаду іншої особи та відстороненням його від роботи.

Окрім того, Верховний Суд вказав на те, що у разі незаконного відсторонення працівника від роботи, він має право на отримання середнього заробітку за час вимушеного прогулу, а не частини невиплаченої зарплати.

Більш ніж 70 млн. судових рішень можна знайти у системі VERDICTUM. Вона додатково надає можливість швидкого пошуку інформації про судове засідання, пошуку інформації щодо певного судді, перегляду ухвалених за справою судових рішень та багато інших зручних інструментів для бізнесу і звичайних громадян.

Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM -тисніть сюди.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини