Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

QR-коди стануть підставою для сплати за кредитами та за комуналку — Нацбанк затвердив порядок

3 червня 2020, 11:30
1022
0
Реклама

Національний банк затвердив єдині підходи до формування та використання QR-кодів для здійснення розрахунків (йдеться про кредитовий переказ). Про це інформує сайт регулятора. Раніше учасники ринку використовували QR-коди за власними правилами. Наявність єдиного підходу до вимог формування QR-кодів дасть можливість підвищити швидкість розрахунків та знизити операційні ризики.

Єдині підходи забезпечують, у першу чергу, потреби тих учасників платіжного ринку, які співпрацюють із постачальниками послуг (зокрема державних, адміністративних та комунальних послуг тощо). Також це допоможе широко використовувати QR-коди під час оплати товарів та послуг і здійснювати переказ коштів із рахунку на рахунок.

Формування та використання QR-кодів не є обов'язковим. Проте у разі бажання використовувати QR-коди для здійснення кредитових переказів учасники безготівкових розрахунків повинні будуть забезпечити його формування та використання у відповідно до правил, розроблених Національним банком. Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 28 травня 2020 року № 68 "Про затвердження Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів", що набрала чинності з 03 червня 2020 року.

Читайте також:

- "Як залишити ФОП "без штанів" - Кабмін схвалив автоматизоване блокування будь-яких рахунків за борги";

- "Гірка правда про безробіття та заробітчан від голови НБУ";

- "Як банки заробляють на довірливих клієнтах і чи можливо з цим боротися - НБУ";

- "НБУ визначив правила свого спілкування з громадянами - кого будуть ігнорувати";

- "Мінфін назвав три головні причини відмов банків у доступних кредитах".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини