Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

На період самоізоляції працівників віком 60+ можна оформити простій — Мінсоцполітики

3.06.2020, 14:00
769
0

Для цього треба запровадити простій для окремих структурних підрозділів або працівників
Для цього треба запровадити простій для окремих структурних підрозділів або працівників

В Мінсоцполітики прояснили, чи можна запровадити простою у разі самоізоляції працівників 60+.

Нагадаємо, що особи, які досягли 60-річного віку, потребують самоізоляції в рамках протиепідемічних заходів у боротьбі із COVID-19. Це передбачала раніше "карантинна" постанова КМУ від 11.03.2020 р. № 211, а згодом її наступниця - постанова КМУ від 20.05.2020 р. № 392, якою карантин продовжено до 22 червня 2020 року.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов'язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Тож роботодавці мають забезпечити переведення працівників, в т. ч. тих, які потребують самоізоляції:

- на дистанційний режим роботи;

- або надати за згодою працівників щорічні оплачувані відпустки;

- або за бажанням працівників надати відпустки без збереження зарплати відповідно до ст. 25 та 26 Закону України "Про відпустки" від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР.

Водночас неявку на роботу працівників у період карантину, спричинена проведенням протиепідемічних заходів, Мінсоцполітики рекомендує не розглядати як підставу для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, зокрема, звільнення.

З цього приводу маємо аналітичний матеріал "Чи може працедавець допускати під час карантину до роботи працівників у віці 60+".

Проте у міністерстві не виключають ще одного варіанту - при неможливості віддаленої роботи наявні також правові підстави запровадити простій.

В такому випадку під призупиненням роботи треба розуміти також зупинення можливості виконання трудових функцій конкретним працівником.

Чинне законодавство безпосередньо не регламентує порядку та умов запровадження простою. Але у колдоговорі підприємства (установи) встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, питання оплати праці, режиму роботи, тривалості робочого часу та відпочинку (ст. 13 КЗпП).

Тож простій може бути запроваджений як для всього підприємства (установи), так і для окремих структурних підрозділів та працівників.

Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого КМУ, оплачують з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Таку вимогу містить ст. 113 КЗпП.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 06.05.2020 р. № 3512-06/28912-0712-07.

Стежите за усіма новинами по темі "Зарплата та кадри"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Читайте також:

- "Для оголошення простою роботодавцю потрібні підстави";

- "За яких умов виплатять лікарняні в період простою";

- "Держпраці вказала на специфіку простою під час карантину";

- "Чи індексувати виплати за час простою - Держпраці".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар