Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Електронні трудові книжки та автоматично призначені пенсії — перші пояснення КМУ

4.06.2020, 09:08
1937
1

До паперового варіанту трудової на вимогу працівника також можуть вноситися відповідні записи про звільнення, призначення тощо
До паперового варіанту трудової на вимогу працівника також можуть вноситися відповідні записи про звільнення, призначення тощо

Як ми вчора повідомляли, уряд хоче запровадити облік трудової діяльності працівника в електронній формі. Відповідний законопроект схвалено на засіданні Кабінету Міністрів 3 червня 2020 року. І ось на Урядовому порталі з'явилися перші пояснення такої ініціативи.

Пропонується запровадження ведення трудових книжок в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Також передбачене законодавче врегулювання питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком. З прийняттям закону пенсію можна буде оформити через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Реформа полягає у поступовій відмові від паперових трудових книжок.

"Ми хочемо пропонувати зміни, які дозволять запускати повноцінно роботу електронних трудових книжок. Це означає менше паперу, менше бюрократії, менше потрібно документообігу. Пенсії будуть нараховуватись автоматично. Це фактично певний прорив, певна реформа", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Через 3 місяці будуть запроваджені нові соціальні сервіси", - додала міністр соціальної політики Марина Лазебна, зазначивши, що при досягненні відповідного віку пропонований розмір пенсії буде нараховано автоматично. При цьому працівник матиме змогу внести, за потреби, уточнення до цих розрахунків. Водночас Марина Лазебна наголосила, що заплановано наповнювати реєстр відповідною інформацією упродовж 5 років. Оригінал трудової книжки зберігатиметься у працівника. До паперового варіанту трудової на вимогу працівника також можуть вноситися відповідні записи про звільнення, призначення тощо.

Читайте також:

- "13 головних обов'язків роботодавця стосовно автотранспорту та водіїв під час карантину - Держпраці";

- "Через карантин змінилися строки звернення до суду за захистом порушених прав працівників";

- "Як і коли виправляти записи у трудовій книжці - Держпраці".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар