Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Карантин можуть визнати неконституційним — непередбачувані наслідки для бізнесу та бюджету

10.06.2020, 09:05
5005
0

Акти КМУ обмежують конституційні права на підприємницьку діяльність і на доступ до медичної допомоги, що можливо лише в умовах надзвичайного або воєнного стану
Акти КМУ обмежують конституційні права на підприємницьку діяльність і на доступ до медичної допомоги, що можливо лише в умовах надзвичайного або воєнного стану

Як повідомляє сайт КСУ, 4 червня 2020 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду щодо конституційності встановлення обмежень на час карантину, передбачених положеннями окремих нормативно-правових актів, ухвалених Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України.

Зокрема, суб'єкт права на конституційне подання просить перевірити на відповідність Конституції України:

- підпункти 5, 6, 7, 14 пункту 3, абзац шостий пункту 6 Постанови № 392 (щодо заборони на проведення масових заходів, роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, розважальних закладів та закладів культури, проведення планових медичних заходів, а також стосовно обов'язкової самоізоляції осіб старше 60 років);

- пункти 10, 17 Порядку здійснення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією, затвердженого Постановою № 392.

Результати аналізу відповідних норм дають змогу зробити висновок, що їхня сутність і практична реалізація не відповідають Конституції України, говориться у конституційному поданні ВС, затвердженому Постановою № 7 Пленуму Верховного Суду.

Зокрема, передбачене Кабінетом Міністрів України здійснення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією, обмежує право особи на свободу пересування.

Також обмеження діяльності авіаперевізників, закриття пунктів пропуску через кордон прямо суперечать конституційним гарантіям. Цим порушується право осіб вільно залишати територію України, яке може бути обмежене лише законом, а не актами уряду. Так само рішенням органу виконавчої влади не можна встановлювати обмеження права громадян на мирні зібрання. Установлені урядом положення щодо самоізоляції осіб, які досягли 60 років, а також дозвіл одним суб'єктам господарювання працювати, а іншим - ні, суперечать цим гарантіям.

Пленум ВС попросив КСУ визнати провадження за цим поданням невідкладним і розглянути його в строк, який не перевищує один календарний місяць

Читайте також:

- "Кабмін збільшив оклади столичному меру, головам обласних і районних рад, а також деяким іншим посадовцям";

- "За допуск до роботи родичів без трудового договору ФОПа оштрафували на 125 тисяч";

- "Як залишити ФОП "без штанів" - Кабмін схвалив автоматизоване блокування будь-яких рахунків за борги";

- "Як притягатимуть до відповідальності платників податків у 2020 році та чому зріс розмір штрафів у ПКУ - ДПС".

Більш ніж 70 млн судових рішень можна знайти у системі VERDICTUM. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар