Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Фонд пояснив, як правильно отримувати виплати за первинними та продовженими листками непрацездатності

10.06.2020, 16:45
977
0

Враховуйте особливості заповнення заяви-розрахунку
Враховуйте особливості заповнення заяви-розрахунку

Оформлюючи заяви-розрахунку для отримання лікарняних від Фонду, роботодавці мають вказувати ті ЛН, на підставі яких необхідно здійснити виплату матеріального забезпечення. Включати до заяви-розрахунку лише первинний ЛН без зазначення ЛН, які були видані як продовження первинного, та за якими призначено допомогу від Фонду, - порушення порядку використання страхових коштів.

Кожен ЛН вважають окремою підставою для нарахування допомогу по тимчасовій непрацездатності незалежно від того, є він первинним, чи виданим як продовження первинного.

Отже, при оформленні заяви-розрахунку страхувальник вносить дані по кожному з ЛН застрахованої особи, які підтверджують страховий випадок, в окремі рядки.

Подати до Фонду заяву-розрахунок, у якій зазначено одним записом дані про серію та номер первинного ЛН застрахованої особи, а кількість днів тимчасової непрацездатності, що підлягали оплаті, та суму матеріального забезпечення - за весь період непрацездатності застрахованої особи (згідно з первинним ЛН та відповідно до продовжених ЛН) - порушення порядку використання страхових коштів.

Сума страхових коштів, яку отримано та використано страхувальником на підставі таких даних заяви-розрахунку, вважаэться неправомірно витраченою. Тож вона підлягає поверненню до Фонду із застосуванням фінансових санкцій.

Джерело: роз'яснення на сайті Фонду.

Читайте також:

- "Листки непрацездатності на період самоізоляції від COVID-19 заповнюються по-особливому";

- "Фонд соцстраху вказав, кому оплатить "карантинні" лікарняні";

- "Чи впливає допомога по частковому безробіттю на розрахунок лікарняних".

Корисні поради містить стаття "Стаж менш як 6 місяців за останні 12: як розрахувати лікарняні" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар